Bu ilde mezar yerleri 7 bin lirayı buluyor

Bu ilde mezar yerleri 7 bin lirayı buluyor

Manisa Belediyesi, vatandaşın aile mezarlığı konusundaki taleplerini değerlendirmek amacıyla Kırtık Asri Mezarlığı içerisinde bir alanı düzenledi. Birkaç ay içerisinde yürüyüş yolları yenilenen, çevre düzenlemesi ve otoparkı yapılan tek, iki, üç ve dört kişilik mezarlık yerlerinin satışa sunulması kararlaştırıldı.

Belediye meclisinde yapılan toplantıda, tek kişilik mezar yerinin 5 bin, iki kişilik 6 bin, üç kişilik 6 bin 500, dört kişilik mezar yerine ise 7 bin TL değer biçildi. Peyzajı yapılan aile mezarlığının eylül ayında satışa sunulması planlanıyor.

“İmkanı olmayana ücretsiz mezar yeri”

Manisa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. Ekrem Akkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yakında hizmete girecek aile mezarlığında, bin 46 mezar yeri bulunduğunu söyledi.

Söz konusu mezarlığın etrafının bahçe duvarlarıyla çevrildiğini ayrıca otopakı bulunduğunu ve özel yürüyüş yolları yapıldığını aktaran Akkaya, bu düzenlemelerin ardından fiyatların yüksek olmadığını ifade etti.

Aile mezarlığı içerisinde genelde 2 veya 4 kişilik mezar yerlerinin satışının yapılacağını belirten Akkaya, şunları söyledi:

“Manisa’da daha önce olmayan aile mezarlığını eylül ayında hizmete girecek. Burada mezarların satış fiyatı belediye meclisi tarafından belirlendi. Buna göre tek kişilik mezar yerinin fiyatı 5 bin, 2 kişilik 6 bin, 3 kişilik 6 bin 500 ve 4 kişilik mezar yerinin fiyatı ise 7 bin lira olarak belirlendi. Ama şunu gözardı etmemek lazım, maddi durumu uygun olmayan vatandaşlarımızın cenaze işlemleri belediyemizce ücretsiz olarak yapılmaktadır.”

Ekrem Akkaya, mezar yeriyle ilgili şimdiden talep geldiğini sözlerine ekledi.

KAYNAK AA
24 Nisan 2017
391 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?